środa, 31 lipca 2013

Hałda KWK Szczygłowice


niedziela, 28 lipca 2013

Dla ochłody
Wtedy chciałem takich upałów ja dziś, a dziś chciałbym tak mroźnego poranka jak wtedy.

piątek, 26 lipca 2013

Gliwice Ostropa

W Gliwicach na ul Daszyńskiego jest sobie taki budynek i komin. Tylko że ja nie mam pojęcia co tam kiedyś się znajdowało. Teraz wygląda to na jakąś bazę transportową, albo magazyn. Jak ktoś wie co to było to bardzo proszę o wpisanie coś na ten temat w komentarzu.

wtorek, 23 lipca 2013

Mural Gliwicki

Miały być stare Zabrzańskie murale, ale przejeżdżając w niedzielę przez centrum Gliwic nie mogłem tego pominąć. Zazwyczaj wisi tam jakaś reklama centrum handlowego czy czegoś innego równie nudnego. Znając moje szczęście za tydzień będzie to zakryte tak jak malowidło na rogu mojej ulicy. Odkładałem zrobienie tego zdjęcia, aż zauważyłem że znowu coś tam wisi i byłem troszkę wściekły na samego siebie.

W drodze na odpust

Będąc u rodziny na małej wsi pod Gliwicami miałem okazję zobaczyć odpust w lesie. W tamtejszej okolicy odpust organizuje się w małej leśnej kaplicy. W czasie mszy nie fotografowałem, ale jadąc na rowerze cyklem jedno zdjęcie na którym jest moja Kasia i Ciocia z koleżankami.. Krótki opis kapliczki

niedziela, 14 lipca 2013

Spotkanie z kolegą po latach


I ja to bywało za dawnych lat piliśmy piwo w miejscu publicznym (no nie do końca bo na ruinach koksowni Konkordia)

niedziela, 7 lipca 2013

KWK Walenty Wawel


Wczoraj pojechałem rowerkiem w stronę Świętochłowic, ale jakiś czas temu Przemek powiedział mi że maszynownia szybu Klara zawaliła się po pożarze. Miałem ochotę to zobaczyć. Na dokładkę zrobiłem zdjęcia z za płotu wieży szybu Mikołaj. Coraz mniej zostaje reliktów dawnego śląska, który pamiętam z lat dziecinnych.

środa, 3 lipca 2013