czwartek, 29 sierpnia 2013

Chropaczów


Huta Jedność.


wtorek, 27 sierpnia 2013

Jura 2013 na kole cd


Po pierwszej felernej nocy reszta podróży przebiegła w miarę normalnie, więc niema czym się rozpisywać.
W ostatnim dniu wracając pociągiem z Częstochowy stwierdziłem że nie mam powietrza w przednim kole, dziwne, dziś sprawdziłem dętkę, wygląda na całą tylko jakby wentyl się popuścił.

poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Jura 2013 na kole dzień 1

Dzień pierwszy.
Wyjazd z Zabrza pociągiem do Krakowa Mydlnicy i rozpoczęcie szlaku rowerowego orlich gniazd z Bronowic. Nie był by to dzień ciekawy bo ok Krakowa na tej trasie nie są specjalnie urokliwe. Dzień zakończył się nieudanym biwakiem w namiocie. Około godziny 23 trzeba było po ciemku się ewakuować przed ulewą i zalewającym nas potokiem z skał. Noc skończyła się na kimaniu na ławce i podłodze dworca PKP Krzeszowice. Kolej oczywiście koleiny raz nas uszczęśliwiła i poczekalnia jak i cały dworzec był pozamykany na wszystkie spusty. Kimanie skończyło się ok godziny 4 rano bo ludziska zaczęli się zbierać na pociągi do pracy. Rano dalsza jazda i szukanie noclegu żeby odespać noc.

poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Pielgrzymka

Zdjęcie niezbyt udane, ale na bloga się nadaje. Pielgrzymi idący w stronę Piekar przechodzą przez Lipiny, a to czołówka peletonu

środa, 14 sierpnia 2013

Miroslav Tichy


Wracając w niedzielę z Chrudimia zachylimy z kolegami na obiad w Litomyślu. Po obiedzie spacer po rynku i okolicach. Ja zauważyłem galerię fotografii gdzie między innymi były prace Miroslava Tichego. Oczywiście musiałem wstąpić. O tym dziwaku warto poczytać

sobota, 3 sierpnia 2013

Obóz Zgoda

Świętochłowice Zgoda. Pomnik upamiętniający tamte przykre miejsce . Troszkę mam mieszane uczucia do tego miejsca.  Szukając informacji o tym obozie znalazłem listę ofiar  ze strony IPN-u Jest tam mężczyzna o moim nazwisku.. Muszę się dowiedzieć czy był to ktoś blisko spokrewniony z moim Dziadkiem.