wtorek, 28 stycznia 2014

Polowania na cugiSzperając po dysku znalazłem skany z przed ok 2 lat. Wybrałem się kiedyś z ekipą dziwnych ludzi na zdjęcia. W czym są oni dziwni? Strasznie się podniecają koleją :-) Dla mnie największą atrakcją było piwo i możliwość fotografowania ich reakcji na nadjeżdżające pociągi. Po wykonaniu serii zdjęć oczywiście analiza co to był dokładnie za pociąg, skąd do skąd jechał i parę innych dziwnych tematów. Mając przy sobie analogowego dalmierza z obiektywem 40mm wyglądałem przy nich dziwnie :-)
Jak dobrze pamiętam to jest to kodak t-max 100 maczany w d76. Aparat canon canonet28

niedziela, 26 stycznia 2014

Pejzaże poprzemysłowe Górnego Śląska
W zeszłą sobotę odwiedziłem Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Przy kasie zauważyłem ten album. Cena była śmieszna, całe 10zł.. Bardzo się ciesze bo są w nim wczesne prace Milacha i innych studentów Katowickiego ASP (album wydany w 2000r).

sobota, 25 stycznia 2014

piątek, 17 stycznia 2014

KWK Kleofas

wglądówka, polypan f naświetlony na 100ASA wołany w d761:7 60min, mieszanie  pierwsza minuta i po fikołku co kwadrans. aparat fed5 z standardowym industarem.

poniedziałek, 13 stycznia 2014

Wirek

KWK Polska. Zdjęcie z niedzielnego wyjazdu. Na dniach budynek ma zniknąć.
Drugie zdjęcie to analog, taki wglądowi skan z negatywu polypan f. Coraz częściej się dziwie czemu kupiłem kiedyś rolkę 90m. Skończę ją i już nigdy więcej.


piątek, 10 stycznia 2014

Piktorializm?

Zamierzeniem był krajobraz w stylu piktorialistów. Czy mi się to udało? Jak ktoś ma coś mądrego do powiedzenia to zapraszam.

czwartek, 9 stycznia 2014

środa, 8 stycznia 2014

Pstrykam Śląskie-wystawa

Jakiś czas temu zgłosiłem swoje 3 zdjęcia na pewien konkurs, i udało mi się zakwalifikować do wsytawy. Cieszę się i wszystkich zapraszam.
Konkurs organizowany przez Pstrykam Śląskie
Jak ktoś będzie w ok Bytomia w czwartek 16.1.14 to serdecznie zapraszam, ja jeszcze nie byłem w tym lokalu ale myślę że jest tam fajnie.
Byłbym zapomniał wkleić fotografię , która się zakwalifikowała:


wtorek, 7 stycznia 2014

KWK Andazluzja

Szyb zaczyna się wynurzać z gęstej jak zupa mgły
Ujęcie ukazujące troszkę więcej detali :-)
W okolicy nie brakuje złomiarzy i innych podobnych. Obok tych foteli dogorywało ognisko.

poniedziałek, 6 stycznia 2014

Ok KWK Andaluzja


Dzisiejsze odczucia pasażera pojazdu wożącego mnie na zdjęcia :
Dzisiejsza poranna mgła była dziwna. Jakby w jednym miejscu była tak gęsta że dało się siekierę w powietrzy zawiesić, a kilometr dalej było całkiem przejrzyście.
Ok Kopalni Andaluzja w Piekarach Śląskich, będzie tego więcej.

niedziela, 5 stycznia 2014

format 6x3,5


agfa isolette II
Negatyw 35mm techniczny kodak bez perforacji przeterminowany o jakieś 35 lat. Najlepsza zabawa była w nawijaniu tego czegoś na papier ochronny filmu 120.