niedziela, 27 października 2013

Wolności nr parzyste cz1


 Maciejów budki z hamburgerami
 Maciejów Karczma Myśliwska, jedna z najbardziej znanych zabrzańskich restauracji, ale niestety kilka lat już nieczynna.
 Maciejów, samotny dom który niczym nie pasuje do reszty. Świadczy o dawnej zabudowie ul Wolności.
Ul. Wolności skrzyżowanie z ul Słowackiego. Mezalians starej zabudowy z nowoczesną płytą.
Wolności ok Skrzyżowania z ul Słowackiego, stary komin. W zasadzie nie mam pojęcia do czego służył, ale podejrzewam ze była tam piekarnia.
Wolności, skrzyżowanie z Piłsudskiego. Z drugiej strony ulicy plac Słowiański (przewrotna nazwa bo przed wojną był pomnik nazistów)
Wolności na wysokości skrzyżowania z Trocera. Świetna unikatowa jak na całe miasto witryna sklepowa. 
Wolności na wysokości Urzędu Stanu Cywilnego

Wolności, plac Wolności, okrąglak w którym już było chyba wszystko i nigdy nic z tego nie wychodziło  (z tego co wiem nikomu na dobre nie wychodzą interesy z właścicielem budynku). W tle "Supersam" wielki budynek mieszkalny gdzie na parterze był pierwszy sklep samoobsługowy w Zabrzu.


Postanowiłem zrealizować pomysł znajomego. Przeszliśmy razem pieszo w jedną i drugą stronę ul Wolności w Zabrzu. Licząc z grubsza zrobiliśmy ok 18-19km pieszo. Mimo iż mam wrażenie że moje nogi zaraz odpadną mam zamiar kontynuować ten pomysł na wiosnę. Dzisiaj była pierwsza dawka zdjęć ze strony numerów parzystych. Jutro postaram się wrzucić resztę z tej strony.

4 komentarze:

 1. Trochę dziwnie wkomponowano ten "okrąglak" w otoczenie... To zdjęcie zaskakuje w takiej serii budynków ;)
  PS. Nie na temat, ale chciałam zapytać przy okazji czy ktokolwiek kiedykolwiek widział logo Śląskiej Sieci Tras Rowerowych na jakimś szlaku? Robię redesign na zajęciach i postanowiłam zaczerpnąć nieoficjalnych informacji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zwracam uwagi na szlaki rowerowe w mojej okolicy. U mnie jeżdżę po prostu swoimi kocimi ścieżkami . Niestety nie przypominam sobie loga. Wracając do tematu.Zabudowa ul Wolności jest tak pomieszana przez lata że na pewno jeszcze nie jedno zdjęcie Ciebie Zadziwi

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź :)
   To czekam na kolejne zdjęcia. Dobry pomysł z tym zdyscyplinowaniem w obrębie jednej ulicy, ciekawe "kwiatki" wychodzą. Pozdrawiam, miłego dnia :)

   Usuń
  3. Za chwilkę idę do pracy, ale wieczorem postaram się dokończyć stronę numerów nieparzystych.

   Usuń