środa, 30 października 2013

Wolności nr parzyste cz2

Kontynuacja cyklu zdjęć ul Wolności w Zabrzu. 

ul Wolności na wysokości dworca pkp/ hotelu Monopol. Kiedyś był tutaj sklep zoologiczny, który był starszy chyba od węgla. Prowadziło go starsze małżeństwo i z tego co wiem przed wojną sklep należał do tej samej rodziny. Kilkanaście lat temu jako młody nastolatek sam jeszcze kupowałem tam jedzenie dla papug falistych, i rybek akwariowych. Właściciel miał niesamowicie piękne gupiki z własnej hodowli. Co się z tymi ludźmi stało nie wiem.

Stara zabudowa ul Wolności na wysokości od "Młyna" do skrzyżowania z ul Pawliczka.

Wejście do łaźni  KWK Zabrze.. Ktoś kiedyś wymyślił sobie że zaadoptuje starą łaźnię łańcuszkową kopalni Zabrze na lokal z koncertami itp. Oczywiście wygląda to jak wygląda. Na zdjęciu niżej mamy budynek który się mieści przed elektrociepłownią. W tym małym budyneczku było coś w rodzaju domu kultury dla pracowników EC. Było tam min. kino z normalnymi krzesłami.

 Bar Śląski
Dawny szpital
Skromny akcent dawnej kolonii robotniczej przy obecnym blokowisku z wielkiej płyty.

Troszkę niektóre miejsca potraktowałem po macoszemu, ale to celowo. Na wiosnę kolejny przemarsz, a od jutra będę klecił zdjęcia z strony numerów nieparzystych.

4 komentarze:

 1. Damian, super! Jakbyś jeszcze pilnował pionowych pionów (wybacz, ze się tego czepiam), to byłby miód!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak bym chciał zrobić coś z tego poważnego to pionowe piony się naprostuje. Nie mam obiektywu T/s wiec w grę wchodzi tylko prostowanie w ps-ie.

   Usuń
  2. Ja też nie prostuje. Trzeba za to stanąć dalej albo odpuścić całość budynku. Poza tym jak najszerszy kąt, ale w granicach rozsądku, żeby uniknąć dystorsji. Ale fakt, TS najlepszą opcją.

   Usuń
 2. Świetne fotografie, pozdrawiam mcrow z floga:)

  OdpowiedzUsuń